Ved at benytte denne side er jeg indforstået med brugen af cookies.
Du kan læse mere om vores persondatapolitik (GDPR) på denne side
Accepter

Annonce

Vælg dato: 2019-10-22

Vis programmer fra kl.:
Tirsdag d. 22. oktober
01:25
01:40Havens design
02:05Sæson 2 (32)
03:05Alene, men ikke forladt (3:6)
03:35Michael Gray (2:3)
03:55
04:30Fra malersvend til minister - Thorkild Simonsen
05:30Restaurant Kohalen, Aarhus
05:55Atomvåbenkontrol og udenrigspolitisk overblik
06:55Fra polsk flygtning til kunstner i Danmark
07:25Søren Ulrik Thomsen
08:00Fuglejagt i Danmark
08:30Sydafrika (1:4)
09:00Aalborg (2)
09:30Rauland
10:05Gæst Anders Hornshøj Laugesen
10:35Tandklinikassistent
11:00Sæson 2 (32)
12:00Rasmus Willig
12:30Sønderjyllands største Herrefrokost
13:00
13:10med Vildmarks-Jon og Strandhotellet -
13:40Oktober
14:10samtaler mellem himmel og jord - Gæst Naveed Baig
14:45
14:55Birgit Stöber
15:30 (3:3)
16:00Direkte
17:00 (2)
17:35fra fangst til disk -
17:55Fra EU-modstand til nationalt kompromis - Holger K. Nielsen
18:55
19:25Bryan Rice
20:00
20:30Eksperternes bidrag (10:11)
21:00
21:20Hvad er klosterøl (2:2)
21:55Joane Reinholdt & Jens Varmløse
22:30
23:00Santorini med Pia Kjærsgaard (8)
23:20Sorgenfrivang
Onsdag d. 23. oktober
01:25Haveselskabets Have
01:35
02:00Gensyn på dk4
Danmarks Akvarium - Koralrev
02:30Lyø
03:00Kinas fremmarch på verdensscenen
04:00Øland
04:30Bent Melchior
05:05fra ruin til kunst -
05:35Gæst Jes Dige
06:05Skønne og bitre pale ales
06:20Kaspar Colling Nielsen
07:00Elektriker
07:30 (106)
08:00Sydafrika (1:4)
08:30Jagt på Mallorca
09:00
09:20Selskabet for Kirkelig Kunst
10:00Santorini med Pia Kjærsgaard (8)
10:20
10:30Vanghusene Holbæk
11:10Thomas Andresen
11:40Om Thorsager Kirke
12:10 (4)
12:35Lone Hørslev - ”Dyrets år”
12:45
13:20
13:50Anja C. Andersen
14:20Risør
15:00Smæk på farverne
15:10Kolding -
15:25
15:50Haveselskabets Have
16:00
16:30Strandhotellet, Blokhus
17:00
17:25den farverige maler -
17:55Den gamle Mærsk-kaptajn fortæller
18:40Havens design
19:05Sæson 2 (32)
20:00Onsdags Bingo
Direkte
21:05 (5:10)
22:10
22:30Reinhard Meyer
23:05Fra EU-modstand til nationalt kompromis - Holger K. Nielsen
Torsdag d. 24. oktober
01:05
02:05Hvad er klosterøl (1:2)
02:35
03:0010 år efter -
03:30Aarhus (2)
04:00
04:30Nørager, Sønderborg
05:05BREXIT - den fortsatte saga om det splittede kongedømme
06:05Bier i byen og på landet
06:35Wienke Reimer
07:05Ørre
07:55De politiske sværvægtere
Fra atomfysiker til venstrefløjens frontfigur - Preben Wilhjelm
08:55fra modist til kunstner -
09:25Oktober
09:55Stramt skal det være (1:6)
10:25Jørn Henrik Petersen
10:55Piccolina, Aarhus
11:20 (11)
11:50Kystmuseet Rørvik
12:25 (106)
13:00Sean Latham (3:3)
13:25Den åbne have
14:00Gæst Lindy Aldahl
14:30Det gode håndværk
Kok
14:50
15:00Sæson 2 (32)
16:00Direkte
17:00billedhuggeren i Tårnet -
17:35Øland
18:00
18:30 (4)
19:00Cambodja -
19:30Reinhard Meyer
20:05
20:25Hjemme hos
Katrine Faber og Aksel Striim -
21:00NATO-landet Tyrkiet
22:00Delizioso, Aarhus
22:30
23:00Produktionen (1:3)
   

Arrangementer og Sociale medier

 
 
dk4 | Rådmandsgade 55 | 2200 København N. | Tlf. 7025 3535
© Copyright dk4. Materialet må ikke gengives uden tilladelse.